Bu yıl 8’ncisi gerçekleştirilen ve Belediyeciliğin Oscar’ı olarak tabir edilen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde Bağcılar Belediyesi, “Akıllı Şehir Uygulamaları” kategorisinde “Siber Güvenlik Operasyon Merkezi” projesiyle ödüle layık görüldü. Ödülü mesai arkadaşları ve Bağcılar halkı adına aldığını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bu ödül aynı zamanda emeğin ürüne dönüştüğünün de ifadesidir” dedi.

Yetkin yerel yönetimler ve yaşam kalitesi yüksek sürdürülebilir kentler oluşturma çabalarına katkıda bulunmak üzere iyi uygulama örneklerinin tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla Marmara Belediyeler Birliği tarafından geleneksel hale gelen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nin bu yıl 8’incisi düzenlendi. Şişli’deki Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de gerçekleştirilen ve yerel yönetimler arasında “Belediyecilik Oscar”ı denilen ödül törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Büyükakın, birliğe üye belediye başkanları ve çok sayıda yerel yönetim temsilcisi katıldı.

Ödüllü proje “Siber Güvenlik Operasyon Merkezi”, yaşanabilecek tehdit ve saldırıların engellenmesi ve vatandaşların aldığı e-belediyecilik hizmetinin kesintisiz şekilde yürütülmesini amaçlıyor. Ulusal güvenlik ve kamu güvenliğinde yeni teknolojileri benimseyen Bağcılar Belediyesi, hizmetlerin güvenli bir şekilde sağlanması için UITSEC işbirliğiyle BT altyapılarına içeriden ve dışarıdan 7 gün 24 saat gelebilecek siber saldırıları engelleyip verileri koruyan sağlayan Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ni kurdu.